NIDA Hydro ģipša plāksne uz fasādēm

Siniat 07.12.2017

Gipškartons

Ģipškartona plāksnes ir materiāls, kas sniedz arhitektiem neierobežotas interjera iekārtošanas iespējas. To augstu vērtē arī tādēļ, ka šo meteriālu ir viegli izmantot un var pielietot katrā projektā. Līdz šim arhitektu radošums bija aprobežots ar ieslēgts iekštelpām. Bet laiki mainās un tirgū parādās inovācijas - materiāli, kas ļauj īstenot interesantus iekārtojumus. Tāda ir NIDA Hydro ģipša plāksne, kas paredzēti lietošanai ārpus telpām – uz ēku fasādēm kā sienu apšuvums, jumta sofite vai piekaramie griesti. Iepazīsti Siniat piedāvāto NIDA Hydro ģipša sistēmu.

NIDA HYDRO PLĀKSNE IR GALVENAIS NIDA HYDRO SISTĒMAS ELEMENTS

Hydro NIDA ģipša plāksnei piemīt izcila izturība pret ūdeni. Tās apvalks ir izgatavots no materiāla, kas balstās uz stikla šķiedras, savukārt kodols ir uzlabots ar līdzekļiem, kas:

 • samazina ūdens uzsūkšanos;
 • novērš pelējuma rašanos;
 • pastiprina izturību pret uguns iedarbību;

Tāpēc NIDA Hydro ģipša plāksnes absorbcija ir mazāka par 3%. Šim produktam ir arī palielināts mehāniskais sniegums, kas atbilst EN 15283-1 prasībām.

NIDA HYDRO SISTĒMAS ELEMENTI

Lai no NIDA Hydro plāksnes izgatavoti elementi atbilstu investoru prasībām, nepieciešams izmantot papildu produktus, kas izstrādāti īpaši izmantošanai ārpus telpām. Tie ir:

 • NIDA Hydromix gatavā špakteļmasa;
 • stiklšķiedras lente;
 • profili un metāla piederumi, kas pielāgoti atbilstošai vides korozivitātes klasei saskaņā ar PN-EN ISO 12944-2:2001. Klāstā ietilpst: standarta profils NIDA (C2 klase), profils NIDA Hydro C3, kā arī profils NIDA Hydro C4;
 • speciālas NIDA Hydro C4 metāla lokšņu skrūves.

NIDA HYDRO PLĀKSNES PIELIETOJUMS

NIDA Hydro plāksne kā fasādes kārta - NIDA Hydro ģipša plāksnes ar profiliem un piederumiem ir lielisks substrāts ēkas ārējai izolācijai. Uz tām var likt minerālvati

un polistirolu. Var arī klāt ārējo apmetumu un stiprināt citu apdares materiālu konstrukcijas, piemēram, alumīnija paneļus.

NIDA Hydro plāksne kā jumta sofite un ārējie piekaramie griesti - jumta sofite vai piekaramie griesti, kas izgatavoti

no NIDA Hydro plāksnes, var tikt apstrādāti ar ārējo apmetumu vai nokrāsoti ar piemērotu ārējās fasādes krāsu. Pastāv arī iespēja piestiprināt NIDA Hydro plāksnēm fasādes vati vai polistirolu, izmantojot atbilstošas uzņēmuma Koelner skrūves.

NIDA HYDRO PLĀKSNE IR ALTERNATĪVA CEMENTA PLĀKSNEI

NIDA Hydro ģipša plāksne ir lieliska alternatīva cementa plāksnei. Tā ir vieglāka un sver tikai 10,8 kg uz m2, kas padara tās transportēšanu vieglāku un palielina dekorēšanas iespējas.

Tādas plāksnes griešana un špaktelēšana ir identiska kā standarta ģipškartona plāksnēm, kas ievērojami vienkāršo uzstādīšanu. Tas sniedz daudzas priekšrocības salīdzinājumā ar cementa plāksnēm, kuru apstrāde pieprasa specializētus rīkus.

OBJEKTI, KUROS PIELIETOTA NIDA HYDRO SISTĒMA FASĀDEI

NIDA Hydro sistēma ir ne tikai interesants jaunums tirgū. Ģipša plāksnes ar NIDA Hydro logo, kā arī citi sistēmas produkti tika izmantoti arī Polijas tirgū.

NIDA Hydro sistēma interesantā veidā tika izmantota ... baržā, kas pietauvota pie Tumski viesnīcas Vroclavā.

Uz klāja tika sagatavota tērauda konstrukcija, kas pēc tam tika siltināta un no ārpuses pārklāta ar NIDA Hydro ģipša plāksnēm. Protams, tika izmantoti arī citi sistēmas elementi: speciāli NIDA Hydro C3 / C5 profili, HYDROMIX masa, NIDA Hydro C4 skrūves, kā arī citi NIDA Hydro piederumi. Tikai visu sistēmas produktu sastāvdaļu pielietojums nodrošina tā pareizu lietošanu.

Baržas interjers - ārsienas, starpsienas un piekaramie griesti - tika izstrādāts, izmantojot īpašu ģipša-skaidu plākšņu NIDA cieto sistēmu.

Šobrīd tajā atrodas restorāns ar burvīgu terasi.

Vēl viens prestižs atskaites objekts ir Legia stadions Varšavā, pilnībā renovēts 2011. gadā. NIDA Hydro sistēma tika izmantota, lai apbūvētu vienu no trim zemākās daļas tribīnēm.

Labs NIDAS Hydro izmantošanas piemērs ir iekšējie griesti Sheraton viesnīcā Sopotā.

NIDA Hydro sistēma izmantota arī iepirkšanās centrā ”Victoria” Valbžihā, ”Bonarka” Krakovā, ”Galerija Ports Lodza” Lodzā, kā arī stadiona ēkā ”PGE Arēna Gdaņskā”. NIDA Hydro sistēma tika izmantota arī daudzās dzīvojamās ēkās visā Polijā.

APKOPOJUMS

 • NIDA Hydro sistēma balstās uz ģipša plāksnēm un paredzēta montāžai ārpus ēkām.
 • Tās galvenās priekšrocības: izturība pret ūdens iedarbību, mainīgajiem laika apstākļiem (lietu, salu), triecieniem ("I" marķējums saskaņā ar EN 15283-1), pelējuma veidošanos un augstu gaisa mitrumu.
 • NIDA Hydro plāksni var izmantot kā grunti zem krāsas, vilnas/polistirola vai ārēja apmetuma (piem., ārējiem piekaramiem griestiem).
 • Vienkārša NIDA Hydro plākšņu un citu sistēmas elementu apstrāde ir svarīga no investora skatupunkta. Apstrāde ir tāda pati kā tradicionālo sausās apdares sistēmu gadījumā. Atšķirībā no cementa plāksnēm, NIDA Hydro plāksnes var griezt, izmantojot standarta ģipškartona plākšņu nazi.
 • Augsta NIDA Hydro plākšņu izmēru stabilitāte atvieglo šīs sistēmas lietošanu.
 • Ļoti zema plāksnes absorbcija nozīmē minimālu lineāro izplešanos, līdz ar to iespējams veikt dilatāciju ik pēc 15 metriem. Cementa plākšņu gadījumā, dilatācija jāveic ik pēc 7 metriem.
 • Svars ir vēl viena NIDA Hydro plāksnes priekšrocība – tā ir vieglāka nekā cementa plāksne (sver tikai 10,8 kg/m2), tāpēc to ir viegli transportēt un pārnēsāt.
 • NIDA Hydro plākšņu īpašības ir apstiprinātas Celtniecības pētniecības institūta, kā arī citu Eiropas institūtu veiktajos pētījumos.
Sazinieties ar mums tūlīt!

PALĪDZĪBA JŪSU PROJEKTAM

Sazinieties ar mums tūlīt!

Neesat droši par to, kuru cementa plāksni jums vajadzētu izvēlēties jūsu projektam, vai arī vēlaties iegūt papildu informāciju?

Sazinieties ar mūsu tehniskajiem padomdevējiem.

LŪDZIET TEHNISKO PALĪDZĪBU TŪLĪT >

Praktiski padomi

Izlasiet vairāk par katru no cementa plāksnēm un izvēlieties to, kura vislabāk der jūsu projektam.