Špakteles ĢIPŠKARTONA PLĀKŠŅU SAVIENOŠANAI

Siniat 12.10.2017

savienošana
Špakteles

Ģipsim, samaisītam ar citām piedevām, ir ļoti svarīga loma katrā starpsienu, griestu vai citas konstrukcijas ēkas daļas būvēšanas kārtā. Sagatavošanas, savienošanas un nostiprināšanas stadijā tiek izmantoti dažādi špaktelēšanai paredzēti izstrādājumi.

Savienojošie maisījumi un padomi

Savienojošie maisījumi ir uz ģipša bāzes izgatavoti produkti, kas labi piemēroti savienojuma vietu, plaisu un alumīnija stūru stiprināšanai. Pateicoties saķeres īpašībām, šo produktu var izmantot, konstruējot biezākus 6–10 mm slāņus, tas var būt īpaši aktuāli, piemēram, renovācijas laikā līdzinot sienu. Cietības dēļ šo savienojošo maisījumu nav ieteicams lietot apdares virsējam slānim, jo tas var apgrūtināt slīpēšanu.

Uz ģipša bāzes izgatavotie produkti palīdz kontrolēt iekšējo mitrumu. Ja mitrums ir lielāks, ģipsis to uzsūc, ja vides gaiss kļūst sauss, ģipša mitrums izdalās.

Padomi:

 • Pirms produkta lietošanas, jāparūpējas, lai temperatūra un mitrums telpā būtu stabils
 • Ģipškartona plāksnes jāmontē tā, kā norādīts montāžas instrukcijā un nodrošinot, lai tās nekustētos
 • Plākšņu savienošanai izmantojiet sietiņu vai papīra lenti 
 • Pirms savienošanas malas nepieciešams pārklāt ar grunti vai samitrināt, lai stabilizētos virsmas uzsūktspēja
 • Lai nodrošinātu nepieciešamās produkta saķeres un cietības īpašības, jāizmanto atbilstošs ūdens daudzums
 • Kad plāksnes savienotas, izvairieties no pārāk augstas vides temperatūras un straujām temperatūras un mitruma daudzuma svārstībām
 • Svarīgi produktu izmantot vidē, kuras temperatūra ir no +5 °C līdz +25 °C. Polimēra sacietēšana par +5 °C zemākā temperatūrā apstājas. Produktu izmantojot vidē, kurā temperatūra augstāka par +25 °C, no ģipša pārāk ātri izgaro ūdens. Abi nosacījumi var ietekmēt saķeres parametrus.
 • Špaktelēšanas laikā izmantojiet tikai tīrus nerūsējošā tērauda darbarīkus
 • Samaisiet produktu ar maisītāju, izmantojiet nelielu ātrumu. Maisīšanai izmantojot ātrgaitas maisītājus, krāsu maisītājus vai urbi, maisījumā var nonākt pārāk daudz gaisa
Produktu izmantošana
Produkts Pirmais šuvesslānis ar armēšanu Pirmaisšuves slānis bez armēšanas Nobeigumaslānis
Nida Start      
Nida Finišs      
Nida Duo      
Nida Max      

 

Produktu izmantošana
Produkts Pirmais šuves slānis ar armēšanas lenti Pirmais šuves slānis bez armēšanas lentes Nobeiguma slānis Špakteļmasas uzklāšana – ar rokām Špakteļmasas uzklāšana – mehāniski Leņķu (plāksnīšu) stiprināšana (būvēšana) Sienu špaktelēšana ar sausiem ģipša maisījumiem
Nida Gludā              
Nida Eko              
Nida Optima              
Sagatavota masa Nida Pro              
Sagatavota masa Nida Efekt              

Ja vēlaties savam projektam izvēlēties piemērotu maisījumu, izmēģiniet mūsu maisījumu izvēles rīku.

Produktu izvēlieties pēc tā īpašībām >
Sazinieties ar mums tagad!

Palīdzība jūsu projektam

Sazinieties ar mums tagad!

Nezināt, kādi var būt apdares līmeņi?

Sazinieties ar mūsu speciālistiem

PIEPRASIET TEHNISKU KONSULTĀCIJU TAGAD >
Virsmas apdares līmenis Apdares standarts Estētiskās prasības Prasības uzklāšanai Virsmas apdare
Q Konstrukciju salaidumu savienojumi. TRŪKUMI Ar ģipsi aizpildīts savienojums blīvēšanai. Savienojumam jāatbilst prasībām pēc stabilitātes, uguns izturības un skaņas izolācijas spējas Virsma ir piemērota keramikas flīzēm un biezam apmetumam.
Q2 Gluda virsma, standarta prasības. STANDARTA Savienojums aizpildīts ar blīvēšanas ģipsi, kā arī apstrādāts ar finiša ģipsi, nav pieļaujami iedobumi un skrambas no instrumentiem, slīpēšana pēc vajadzības. Virsma piemērota parastām un biezām tapetēm,sienuapšuvumam,biezām, matētām strukturālām krāsām, kā arī citiem produktiem, kuru graudainība ir lielāka nekā 1 mm.
Q3 Gluda sienu virsma ar augstākām vizuālām prasībām. AUGSTĀKAS PRASĪBAS
Tiešā gaismā redzamas vairākas skrambas un nelīdzenumi Lielā gais- mas leņķī manāmas ēnas.
Savienošana saskaņā ar standartu (Q2), visas virsmas špaktelēšana (nepārsniedzot 1 mm biezumu), lai padarītu viendabīgu pamatnes tekstūru un uzsūkšanas spēju. Nelīdzenās vietas pēc vajadzības noslīpēt ar abrazīvo sietu. Virsma piemērota plānām un parastām tapetēm, sienu apšuvumam, plānām matētām strukturālām krāsām, kā arī citiem produktiem, kuru graudainība ir mazāka nekā 1 mm.
Q4 Gluda sienu virsma ar ļoti augstām vizuālām prasībām. AUGSTAS KLASES
Nav redzamas savienojumu vietas, jebkādas paliekas, ļoti maza ēna paralēli fokusētā apgaismojumā – jāņem vērā izpildījuma ierobežojumi.
Savienojumi saskaņā ar standartu (Q3), kā arī pilnīga noklāšana ar gludo špakteli līdz 3 mm biezumā. Virsma piemērota plānām tapetēm un spodrtapetēm, sienu apšuvumam (piemēram, uz metāla vai vinila pamatnes), kā arī glazētām (ar lielu vai vidēju spīdumu). Nobeiguma apdares veids: sīkgraudainais apmetuma ģipsis.

 

Virsmas apdares līmenis KPOS mala KPOS mala un Synia mala Būvlaukumā griezta mala ar fāzi
Q Nida Max Nida Start, Nida Max, Nida Duo Nida Start, Nida Max, Nida Duo
Q2 Nida Max, Nida Finišs, Nida Pro, Nida Duo Nida Finišs, Nida Max, Nida Pro, Nida Duo Nida Finišs, Nida Max, Nida Pro, Nida Duo
Q3 Nida Gludā, Nida Pro, Nida Efekts, Nida Eko, Nida Duo, Nida Optima Nida Gludā, Nida Pro, Nida Efekts, Nida Eko, Nida Duo, Nida Optima Nida Gludā, Nida Pro, Nida Efekts, Nida Eko, Nida Duo, Nida Optima
Q4 Nida Gludā, Nida Eko, Nida Efekts, Nida Duo, Nida Optima, Nida Pro Nida Gludā, Nida Eko, Nida Efekts, Nida Duo, Nida Optima, Nida Pro Nida Gludā, Nida Eko, Nida Efekts, Nida Duo, Nida Optima, Nida Pro

Līmēšana un savienošana

 • Mūsu ģipškartona plākšņu sienu virsmas tiek pielīmētas un sastiprinātas; savienojumi sastiprināti, lai sienās nerastos plaisas un tiktu sasniegts nepieciešamais ugunsaizsardzības līmenis.
 • Līmēšanas un savienošanas tehnoloģija tiek izmantota lielām virsmām, kur ātrums un vienkāršā izmantošana stipri samazina montēšanas izmaksas un žāvēšanas laiku.
 • Mūsu līmēšanas un savienošanas izstrādājumos izmantoti slikti degoši materiāli, tādi kā ģipsis un kaļķakmens, kas ļauj sasniegt nepieciešamo ugunsaizsardzības līmeni. Tie tiek stiprināti ar papīra lentēm vai sietiņu, stūri tiek stiprināti ar leņķa profiliem, tā izveidojot gludu, izturīgu un apdarei sagatavotu virsmu.
Savienojuma maisījumu izmantošanas kārtas

Kā savienot ģipškartona plāksnes

Savienojuma maisījumu izmantošanas kārtas

Ģipškartona plākšņu līmēšana tiek veikta trīs kārtās: sākuma slānis, otrais slānis un nobeiguma slānis.

Kā savienot ģipškartona plāksnes ar griezuma vietām

Kā savienot ģipškartona plāksnes ar griezuma vietām

Kā savienot ģipškartona plāksnes ar griezuma vietām
Kā savienot ģipškartona plāksnes ar taisni nogrieztām malām

Kā savienot ģipškartona plāksnes ar taisni nogrieztām malām

Kā savienot ģipškartona plāksnes ar taisni nogrieztām malām

Maisījumi špaktelēšanai

Špaktelēšanai paredzētie maisījumi tiek izgatavoti no ģipša vai dolomīta, kas palīdz radīt ideālu sienu segumu. Šā tipa maisījumos cietās daļiņas ir nelietas, tāpēc tās var izmantot plānu, līdz 2 mm biezu slāņu uzklāšanai un nelielu negludumu paslēpšanai.  Šie izstrādājumi ir vidējas cietības (izņemot “Nida Pro” lietošanai sagatavoto maisījumu). Mēs piedāvājam divu tipu špaktelēšanas maisījumus (pulverus un lietošanai sagatavotus maisījumus)

Pārbaudiet visus špaktelēšanas izstrādājumus >

Praktisks padoms

Kā lietot špaktelēšanai paredzētos maisījumus?/ Kāda veida maisījumu izvēlēties – pulveri vai jau sagatavotu maisījumu?