Iekšējie inženiertīkli tērauda karkasa konstrukciju objektos

Siniat 28.03.2019

Karkasa būvniecība

Karkasa būvniecība

Mūsdienu ēkas nav tikai sienas un jumti. Mūsdienās tās kļūst par attīstītām sistēmām, kas atbilst lietotāju augstajām vēlmēm pēc komforta un drošības. To nodrošina arvien sarežģītākas iekšējās instalācijas. Gandrīz katra modernā ēka ir caurausta ar kilometru gariem kabeļu, lielu un mazu cauruļvadu tīkliem kas baro visas nepieciešamās iekārtas un izvada nevajadzīgās substances. Kā piemēru var minēt ventilācijas sistēmu, gaisa kondicionēšanas iekārtas, apkures sistēmu, ūdensvadus, kanalizāciju, gāzi kā arī elektroinstalācijas, drošības un ugunsdrošības sistēmas. Un tās ir tikai visizplatītākās. Pēdējos gados bezvadu sakaru attīstība ir novedusi pie nenozīmīgas vadu skaita samazināšanās, taču jāatzīmē, ka, vismaz pagaidām, tie ir tikai atsevišķi izņēmumi. Ūdens padevi un notekūdeņu novadi nevar vadīt ar Wi-Fi.

Karkasa būvniecība

Vai ēkas, kas uzceltas pēc karkasa tehnoloģijas, iekšējās instalācijas tīklu ziņā atšķiras no ēkām, kas būvētas, izmantojot tradicionālās tehnoloģijas? Var teikt jā un nē.

Nē, jo instalēto iekšējo iekārtu skaits un inženiertīklu izvietojums paliek tieši tāds pats kā ēkās, kas būvētas pēc jebkuras citas tehnoloģijas. Jā - jo karkasa tehnoloģijas sistēma rada daudzas unikālas iespējas neinvazīvai inženiertīklu maršrutēšanai. Protams, elektriskie un signāl (vājstrāvas) kabeļi šeit nav nekāds izaicinājums. Atšķirība ir redzama, ja runa ir par sanitārajām iekārtām. Vieglā karkasa tehnoloģijas izmantojamas arī instalācijas tīklu kanālu ierīkošanai mūrētās ēkās. Piemēram, īpaši šim nolūkam, ir izstrādātas NIDA Kanāls sistēmas ar dažādu biezumu (no 25 līdz 60 mm - skaitot paneļu biezums kopā ar struktūru) un parametriem atkarībā no izmantotās plāksnes veida.

Tomēr vēl interesantāk ir tad, ja mēs pārvietojamies uz makro mērogu, t. i., uz objektiem, kas pilnībā konstruēti karkasa tehnoloģijā. Visvienkāršākā metode ir iekšēju inženiertīklu novietošana struktūras biezumā. Šim risinājumam ir daži ierobežojumi. Kabeļa diametrs nedrīkst pārsniegt karkasa konstrukcijas elementu platumu. . Tāpēc ir vērts apsvērt arī citus risinājumus.

Šeit tiek runāts par instalācijas sienu. Šķērssienu gadījumā tā būs paplašināta statīv veida konstrukcija. Šādi radītā telpā, izvieto vajadzīgās caurules un kabeļus, kā arī, piemēram, statņus sanitārajiem tīkliem, kas montēti zem apmetuma, sadales paneļus un citas iekārtas. Līdzīgu risinājumu var izmantot arī priekšsienai ar brīvu montāžas telpu, novirzītu no pamat sienas līdz nepieciešamam attālumam, kā arī griestiem (kā piekārtie griesti). Katrā no šiem gadījumiem nevajadzētu aizmirst par skaņas izolācijas slāni.

Sazinieties ar mums tūlīt!

PALĪDZĪBA JŪSU PROJEKTAM

Sazinieties ar mums tūlīt!

Neesat droši par to, kuru cementa plāksni jums vajadzētu izvēlēties jūsu projektam, vai arī vēlaties iegūt papildu informāciju?

Sazinieties ar mūsu tehniskajiem padomdevējiem.

LŪDZIET TEHNISKO PALĪDZĪBU TŪLĪT >

Praktiski padomi

Izlasiet vairāk par katru no cementa plāksnēm un izvēlieties to, kura vislabāk der jūsu projektam.