Mājas kinozāle – kādus celtniecības materiālus lietot sienām un griestiem?

Siniat 07.12.2017

Gipškartons

Mājas kinozāle ir pēdējo gadu modes lieta. Gan augsta audio un video iekārtu pieejamība, gan pieaugošās kino cienītāju prasības (arī parasto mirstīgo) veicina to, ka klienti biežāk vēršas pie mums ar jautājumu, kā izveidot mājas kinozāli.

Mājas kinozāle galvenokārt asociējas ar labu skaņu un lielu ekrānu, kas atspoguļo precīzas krāsas. Tāpēc pirmais lēmums ir telpas izvēle. Tai jābūt labi izolētai no skaņām, kas nāk no ārpuses. Svarīga ir arī skaņas izplatīšanās un to slāpēšana telpas nodalījuma starpsienās.

Šajā posmā mēs vienmēr iesakām saviem klientiem meklēt akustikas speciālista padomu.

Sākumam – tas tev jāzina par akustiku

Iepazīsti atšķirību starp skaņas slāpēšanu un izolāciju. Abi parametri ietekmē skaņas kvalitāti, kas sasniedz klausītāju

  • Skaņas slāpēšana (skaņas absorbcija) nosaka, cik lielā mērā nodalījuma virsma absorbē skaņu, kas nāk no tās pašas telpas, novēršot skaņas refleksiju.
  • Skaņas absorbcijas koeficients tiek izteikts bez mērvienības un ietilpst 0-1 diapazonā. Jo augstāks ir skaņas slāpēšanas koeficients, jo labāk.

Kādus celtniecības materiālus pielietot sienām un griestiem?

Kā uzņēmums, kas piedāvā sausās apdares sistēmas, protams, iesakām mūsu risinājumus. Tomēr alternatīvu netrūkst.

Atgādinām! Mājas kinozāles projekts būtu jāveido akustikas speciālistam, kas izvēlēsies interjera vajadzībām pielāgotus materiālus!

Mājas kinozāles sienas

Ja mājas kinozāles sienas tiks celtas no jauna, tad kā skaņas izolāciju iesakām NIDA Klusā ģipškartona plāksnes. Tām ir lieliski akustikas parametri, kā arī palielināta izturība pret mehāniskiem bojājumiem un uguns un mitruma iedarbību.

Atkarībā no pielietotās sistēmas, akustiskā izolācija svārstās no 42 līdz 70 dB. Šī sistēma pastāv daudzos variantos, tāpēc iesakām pārskatīt visu nodaļu ”Starpsienas” sistēmas katalogā.

Žinių biblioteka Siniat

NIDA Sonic R12n0

Žinių biblioteka Siniat

NIDA Sonic RN12/20/35n0

Kā skaņas slāpēšanas materiālu iesakām ģipškartona plāksnes NIDA Sonic. Šīm perforētajām plāksnēm (5 perforāciju veidi)

ir lieliskas skaņas slāpēšanas īpašības, un tās ļauj projektēt pievilcīgu vizuālo noformējumu.

Ja mājas kinozāles sienas jau pastāv un nepieciešama tikai odere, iesakām mūsu sienu apšuvumu sistēmas, kas enkurotas uz NIDA CD60 nesošās konstrukcijas ar NIDA Sonic plākšņu apšuvumu (skatīt 70., 72., 82., 84. lapu mūsu sauso apdares sistēmu katalogā). Šī sistēma nodrošina skaņas slāpēšanas koeficientu, kas vienāds ar 70 dB.

Mājas kinozāles griesti

Mājas kinozālei iesakām akustisko piekaramo griestu sistēmu uz NIDA CD60 nesošās konstrukcijas ar papildus slodzi – akustiskiem griestiem.

Šajā gadījumā akustisko izolāciju veido NIDA Klusā plākšņu odere. Atkarībā no vajadzībām, tiek lietotas pat 3 plākšņu kārtas, no kurām katra ir 12,5 mm bieza.

Praksē populārākais mājas kinozāles risinājums ir piekaramie griesti, izmantojot NIDA Klusā 2x12,5 plāksnes ar papildu perforētu, skaņas slāpējošu ģipškartona plāksni NIDA Sonic R12n0.

Žinių biblioteka Siniat

 NIDA Aku L5x80n12

Žinių biblioteka Siniat

 NIDA Aku Aleat 8-15-20n1

Kā skaņu slāpējošu materiālu iesakām izmantot NIDA Aku plāksnes. Tās ir ģipša modulārās griestu plāksnes 60 x 60 cm izmērā (12,5 mm biezums). Tās uzstāda uz moduļu tipa konstrukcijas, kuru piekar zem “pirmajiem” griestiem no NIDA Klusā plāksnes.

Šādas konstrukcijas skaņas slāpēšanas koeficients ir 70 dB.

Pievērsiet uzmanību detaļām

Šāda veida projektos svarīgi izstrādāt katru detaļu, tāpēc katru reizi lūdzam sazināties ar tehniskajiem konsultantiem vai akustikas speciālistiem.

Sazinieties ar mums tūlīt!

PALĪDZĪBA JŪSU PROJEKTAM

Sazinieties ar mums tūlīt!

Neesat droši par to, kuru cementa plāksni jums vajadzētu izvēlēties jūsu projektam, vai arī vēlaties iegūt papildu informāciju?

Sazinieties ar mūsu tehniskajiem padomdevējiem.

LŪDZIET TEHNISKO PALĪDZĪBU TŪLĪT >

Praktiski padomi

Izlasiet vairāk par katru no cementa plāksnēm un izvēlieties to, kura vislabāk der jūsu projektam.